Pekárna pro psy

30.4.2023 s láskou KONČÍME

Otevírací doba: Po - Pá 11:00 - 16:00

Místo pro nákupy a setkání s přáteli psími i lidskými.

Prodáváme jen to, co bychom sami doporučili, jen to, co bychom dali vlastním psům.

Nabízíme mražené maso pro BARF, kvalitní hračky a jiné pomůcky.

Vezměte svého pejska, ať ochutná pamlsky a sám si vybere.

Poraďte se s námi, čím a jak krmit.

Pod vrchním dozorem kavkazského ovčáka Arta a německé ovčandy Brixie

Fotografie vytvořil Martin Kuneš

 

 Náš příběh

 

Zkusím ho zkrátit, i když to mi zrovna moc nejde. Životem se mnou prochází moji dva psi - Artík a Brixa. Malé střípky toho, co spolu zažíváme jsem sepsala a každý zvlášť nalepila na naše pamlsky. A tak si můžete přečíst, jaká je to občas sranda, jaké jsou to starosti a nervy. A o kolik lásky je najednou život bohatší.

Jako by to byla věčnost, co mi do života vstoupil Arthur. Tenkrát jsem o psech nevěděla skoro nic. A když už jsem si myslela, že vím docela dost, vstoupila mi do života ještě Brixa a ukázala, že vlastně nevím skoro nic. Nevím, jestli toho teď vím o psech hodně anebo málo, ale vím toho rozhodně daleko víc než na začátku. A jedna z věcí, kterou mě tihle dva naučili bylo to, že bychom své psy neměli krmit čímkoliv. Nebyla jsem spokojená s téměř žádnými pamlsky a odměnami, které byly běžně k dostání, a tak jsem je začala před pár lety doma péct sama.

A samozřejmě jsem se následujících pár let po nocích trápila nad - jejich složením, jejich chutností, jejich trvanlivostí, jejich tvary.... Trvalo než jsem začala být alespoň trochu spokojená s výsledkem. A nebýt Brixy - která sežere téměř cokoliv - tak by mě to nebavilo, protože bych vyhodila kila kvalitního masa. A nebýt Artíka - který si tříkrát rozmyslí, jestli něco sní - tak bych se nesnažila o stále lepší výsledek.

V mém životě se mezitím udály různé věci, některé špatné, některé dobré, lepší anebo horší, dost věcí mi došlo. A tak nastala doba, kdy jsem opustila kancelář a zkusila začít péct. Jasně, že začít byla dřina, nestíhala jsem, neměla dost peněz, více či méně bojovala s úřady. Byla jsem nesnesitelná - vážně strašně. Ale bylo to super, je to super. Protože peču pro stvoření, která nás nezradí, která nás budou milovat, která jsou odkázaná na naši pěči. Protože si to zaslouží.

A jak mě napadlo lepit na pamlsky nějaké příběhy? Když si pejskaři povídají mezi sebou, je to nekonečný epos. Sama o psech ráda čtu, ráda se učím a dozvídám nové věci a občas si ráda přečtu nějaké povídání a v duchu si řeknu "uf, tak ještě, že to takhle vypadá i jinde". A tak jsem měla pocit, že by naše příběhy mohly bavit taky někoho jiného. A pokud ne, tak se předem nespokojenému čtenáři omlouvám, prostě ne vždy je člověk úplně soudný :-)

Pekárna by nikdy nevznikla bez pomoci a podpory mých přátel a rodiny. Děkuji všem těm, které mám kolem sebe a těm, kteří mě podporují! To největší poděkování patří tátovi, za všechno.