Pekárna pro psy

Letní otevírací doba: Po - Pá 10:30 - 16:30

Místo pro nákupy a setkání s přáteli psími i lidskými.

Prodáváme jen to, co bychom sami doporučili, jen to, co bychom dali vlastním psům.

Nabízíme mražené maso pro BARF, kvalitní hračky a jiné pomůcky.

Vezměte svého pejska, ať ochutná pamlsky a sám si vybere.

Poraďte se s námi, čím a jak krmit.

Pod vrchním dozorem kavkazského ovčáka Arta a německé ovčandy Brixie

Fotografie vytvořil Martin Kuneš

 

 Náš příběh

 

Zkusím ho zkrátit, i když to mi zrovna moc nejde. Životem se mnou prochází moji dva psi - Artík a Brixa. Malé střípky toho, co spolu zažíváme jsem sepsala a každý zvlášť nalepila na naše pamlsky. A tak si můžete přečíst, jaká je to občas sranda, jaké jsou to starosti a nervy. A o kolik lásky je najednou život bohatší.

Jako by to byla věčnost, co mi do života vstoupil Arthur. Tenkrát jsem o psech nevěděla skoro nic. A když už jsem si myslela, že vím docela dost, vstoupila mi do života ještě Brixa a ukázala, že vlastně nevím skoro nic. Nevím, jestli toho teď vím o psech hodně anebo málo, ale vím toho rozhodně daleko víc než na začátku. A jedna z věcí, kterou mě tihle dva naučili bylo to, že bychom své psy neměli krmit čímkoliv. Nebyla jsem spokojená s téměř žádnými pamlsky a odměnami, které byly běžně k dostání, a tak jsem je začala před pár lety doma péct sama.

A samozřejmě jsem se následujících pár let po nocích trápila nad - jejich složením, jejich chutností, jejich trvanlivostí, jejich tvary.... Trvalo než jsem začala být alespoň trochu spokojená s výsledkem. A nebýt Brixy - která sežere téměř cokoliv - tak by mě to nebavilo, protože bych vyhodila kila kvalitního masa. A nebýt Artíka - který si tříkrát rozmyslí, jestli něco sní - tak bych se nesnažila o stále lepší výsledek.

V mém životě se mezitím udály různé věci, některé špatné, některé dobré, lepší anebo horší, dost věcí mi došlo. A tak nastala doba, kdy jsem opustila kancelář a zkusila začít péct. Jasně, že začít byla dřina, nestíhala jsem, neměla dost peněz, více či méně bojovala s úřady. Byla jsem nesnesitelná - vážně strašně. Ale bylo to super, je to super. Protože peču pro stvoření, která nás nezradí, která nás budou milovat, která jsou odkázaná na naši pěči. Protože si to zaslouží.

A jak mě napadlo lepit na pamlsky nějaké příběhy? Když si pejskaři povídají mezi sebou, je to nekonečný epos. Sama o psech ráda čtu, ráda se učím a dozvídám nové věci a občas si ráda přečtu nějaké povídání a v duchu si řeknu "uf, tak ještě, že to takhle vypadá i jinde". A tak jsem měla pocit, že by naše příběhy mohly bavit taky někoho jiného. A pokud ne, tak se předem nespokojenému čtenáři omlouvám, prostě ne vždy je člověk úplně soudný :-)

Pekárna by nikdy nevznikla bez pomoci a podpory mých přátel a rodiny. Děkuji všem těm, které mám kolem sebe a těm, kteří mě podporují! To největší poděkování patří tátovi, za všechno.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení